Yaşam

Bağışıklık Sistemini Hemen Güçlendirecek 8 Takviye Besin

Bağışıklık Sistemini Güçlendirecek Takviye besinler

Bağışıklık Sistemini Hemen Güçlendirecek 8 Takviye Besinden söz etmek istiyoruz!

Bağışıklık sistemimiz, vücudumuzu virüs, bakteri ve toksinlere karşı sürekli koruyan sistemdir.Bu nedenle hastalıkları önlemenin yolu bağışıklık sistemimizi güçlü ve sağlıklı tutmaktan geçer.Özellikle salgın hastalıklarla savaştığımız şu dönemde buna dikkat etmek daha da önemli bir hal almıştır.Bağışıklığı hemen güçlendirmeye sağlıklı ve besin değeri yüksek besinleri tercih ederek, düzenli egzersiz ve sağlıklı uyku gibi önemli rutinleri hayatımıza dahil ederek başlayabiliriz.

Bağışıklık Sistemini Hemen Güçlendirecek 8 Takviye Besin

Bağışıklık sistemini hemen güçlendirecek 1.takviye: D VİTAMİNİ

Günümüzde pek çok kişi D vitamini yönünden eksiktir. D vitamini bağışıklık sistemi için gerekli ve çok önemlidir. D vitamini yeterli düzeyde olan kişiler özellikle solunum yolu hastalıklarına karşı daha az risk altındadır.

Bağışıklık sistemini hemen güçlendirecek 2.takviye: C VİTAMİNİ

C vitamininin , vücudun savunma mekanizmasını daha güçlü hale getiren önemli rolü sebebiyle hastalıklara karşı korunmada ilk sıralarda gelir. C vitamini bağışıklık hücrelerinin fonksiyonunu destekleyerek hastalıklar ve enfeksiyonlara karşı büyük ölçüde koruma sağlar.

Bağışıklık sistemini hemen güçlendirecek 3.takviye: ÇİNKO

Çinko, bağışıklık sistemini güçlendirmesi ve işlevi için gerekli olan minerallerden biridir.Rolü vücuda yabancı patojenlerin girmesini engelleyerek doku bariyerini korumaktır.Yapılan araştırmalarda dünya genelinde  ileri solunum yolu enfeksiyonları geçirenlerin ciddi bir kısmında çinko eksikliği gözlemlenmiştir.Çinko yönünden eksiklik, bağışıklık sistemimizin düzgün çalışma kabiliyetini önemli ölçüde etkilemektedir.

Bağışıklık sistemini hemen güçlendirecek 4.takviye: SARIMSAK

Sarımsak , antiinflamatuar ve antiviral özellikleri  olan şifalı besinlerdendir. Bağışıklık sağlığını geçmiş zamanlardan bu yana iyileştirdiği gözlemlenmiştir.

Bağışıklık sistemini hemen güçlendirecek 5.takviye: EKİNEZYA

Ekinezya, papatyagillerden olup çeşitli solunum yolu hastalıklarına karşı koruma sağlayan çok değerli bir bitkidir. Ekinezya özellikle grip ve nezleye karşı birebirdir.Vücudun enfeksiyonlara karşı direncini artırır.

Bağışıklık sistemini hemen güçlendirecek 6.takviye:PROPOLİS

Propolis, bal arılarının kovanlarında üretmiş oldukları reçine benzeri bir maddedir. Bağışıklık sağlığını artıran etkileri ve güçlü bir antioksidan olması nedeniyle  kış hastalıklarına karşı çok güçlü bir destektir.

Bağışıklık sistemini hemen güçlendirecek 7.takviye: B VİTAMİNLERİ

B12 ve B6 Vitaminleri güçlü bir  bağışıklık sağlanması için çok önemlidir. B vitaminlerinin bir çok faydası bulunur.Bununla birlikte vücudun enfeksiyonlara karşı savaşmasında önemli rol oynar.

Bağışıklık sistemini hemen güçlendirecek 8.takviye: SELENYUM

Selenyum, bağışıklık sisteminin düzenli çalışması için gerekli olan minerallerden biridir. Araştıırmalar selenyumun H1N1 de dahil olmak üzere influenza hastalıklarına karşı antiviral savunmayı daha da artırdığını gözlemlemiştir.

Bağışıklık Sistemini Hemen Güçlendirecek takviyeler hakkında bilgiler sunduğumuz yazımızın sonlarına doğru gelirken, bu konuda son derece sade ve açıklayıcı olmaya çalıştık. Sitemizde yer alan;

gibi sitemizde yayınlanan en son konulardan anında haberdar olmak için, Facebook ve diğer sosyal medya platformlarından bizi takip edebilir, konu ile ilgili görüşlerinizi yorumlar bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz. 

 

 

 

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu