Yaşam

BOTOKS İLE AŞIRI TERLEME TEDAVİSİ

BOTOKS TERLEME TEDAVİSİNDE NASIL BİR ETKİ GÖSTERİR ?

Botoks ile aşırı terleme konusunu inceleyeceğimiz bu yazımızda aynı zamanda Botoks terleme tedavisinde nasıl bir etkiye sahiptir , botoks uygulaması ne kadar sürede etki gösterir gibi pek çok merak edilenlere de yanıt vermeye çalışacağız.

Botoks ile aşırı terleme tedavisi Botoks terleme tedavisinde nasıl bir etkiye sahiptir , botoks uygulaması ne kadar sürede etki gösterir

 

BOTOKS İLE AŞIRI TERLEME TEDAVİSİ

Aşırı terleme günümüzde bir çok insan için önemli bir sosyal problemdir. Özellikle yaz aylarında koltuk altlarındaki ter izleri herkesi rahatsız eder. İnsanların sokakta, iş hayatlarında insanlar ile yakınlaşmasına engel olur, kendine olan güven bile sarsılır, adeta insanlardan kaçar. Aşırı terleme olan kişiler toplum içinde rahat hareket edemez, insanlar ile tokalaşamaz, istediği kıyafetleri giyemez vaziyete gelirler. Sonuçta aşırı terleme olan kişiler yaşam kalitelerinden ödün verirler. İşte bu aşırı terleme olayına botoks ile tedavi uygulaması vardır. Yalnızca 10 dakikalık bir uygulama sonrasında normal yaşantınıza dönebileceğiniz bir tedavidir.

BOTOKS TERLEME TEDAVİSİNDE NASIL BİR ETKİ GÖSTERİR ?

 Botoks uygulaması yapıldığı zaman uygulama yapılan bölgedeki sinirlerin iletisi geçici olarak durur. Terlemenin olduğu bölgedeki terlemeye neden olan kolinerjik sinirlerin iletisi kesildiği için terin dışarı çıkması da engellenmiş olur.

Aşırı terleme olan bölgeler genellikle el ayası, koltuk altı ve ayak tabanıdır. Bu bölgelere öncelikle nişasta testi uygulanır. Sonrasında 100 – 150 ünite kadar botoks enjekte edilir. Bu enjekte olayı ağrısız ve son derece basit bir uygulamadır. El ayasına ve ayak tabanına uygulama yapılmadan önce ağrı kesici krem uygulanabilir. Botoks uygulaması yapıldıktan sonra herhangi bir ilaç almanıza veya pansuman uygulamasına gerek kalmaz. Normal yaşantınıza devam edebilirsiniz.

BOTOKS UYGULAMASI NE KADAR SÜREDE ETKİ GÖSTERİR ?

 Botoks uygulaması yapıldıktan sonra 3 – 7 gün içerisinde etkisini gösterir. Uygulama yapılan yerlerde bu süre sonunda terleme durur.

Botoks uygulama yapıldıktan sonra 6 ay içerisinde etkisini kaybeder. Ancak bazı durumlarda bu etki bir yıla kadar uzayabilmektedir.

Botoks uygulamasının vücudunuza hiç bir yan etkisi olmaz. Sonuçta bir yılda bir bu uygulamayı tekrarladığınızda aşırı terlemeden kurtulmuş oluyorsunuz.

Aşırı terlemenin tedavisinde kullanılan bir diğer yöntem olan cerrahi yöntemde ise başka bir bölgede aşırı terleme görülebilir. Cerrahi yöntemde hastanede yatmanız, genel anestezi almanız ve daha çok para harcamanız olumsuz taraflarıdır. Cerrahi yöntem sonrasında küçük de olsa bir yara izi kalabilir.

Botoks uygulaması yapıldıktan sonra havuza, denize girebilirsiniz. Yani işlem sonrasında normal hayatınızda ne yapıyorsanız hiçbir kısıtlama yapmadan yaşamınıza devam edebilirsiniz.

Botoks ile aşırı terleme tedavisi hakkında bilgiler sunduğumuz yazımızın sonlarına doğru gelirken, bu konuda son derece sade ve açıklayıcı olmaya çalıştık. Sitemizde yer alan;

gibi sitemizde yayınlanan en son konulardan anında haberdar olmak için, Facebook ve diğer sosyal medya platformlarından bizi takip edebilir, konu ile ilgili görüşlerinizi yorumlar bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz. 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu