Güzellik

Erkekler İçin Cilt Bakım Önerileri

Erkeklerde Cilt Bakımı

Erkekler İçin Cilt Bakım Önerileri konusuna değineceğimiz bu yazımızda aynı zamanda Cilt bakımı için nelere dikkat edilmeli ve Erkekler için Cilt Bakımı nasıl olmalı gibi sorulara da yanıt vermeye çalışacağız.

Erkekler İçin Cilt Bakım Önerileri

Erkekler İçin Cilt Bakım Önerileri

Günümüzde sadece kadınların bakımlı olduğu devirler kapandı. Artık biz erkekler de kadınlar kadar kendimize değer veriyor ve bakım yapıyoruz. Cildimize önem veriyor ve genç kalıyoruz.

Kozmetik dünyası kadınlara sunduğu ürünler kadar biz erkekler için de birbirinden farklı cilt bakım ürünleri sunuyor. Tıraş losyonu, nemlendiriciler, deodorantlar, kremler vazgeçilmez cilt bakım ürünlerimiz arasında.

Yapımız gereği kadınların ciltlerine oranla daha sağlıklı bir cilde sahip olduğumuz gerçek.

Ancak bu bakımlı olmayacağımız anlamına gelmiyor. Günümüz şartlarında çalıştığımız ortamlar, hava koşulları cildimizi etkiliyor ve tüm kir, kalıntı gibi maddelerin yüzümüzde görünmeyecek bir tabaka oluşturmasını sağlıyor. İşte bu yüzden haftada iki kere cildimizi bize özel ürünler ile temizlemeli ve tıraş sonrası mutlaka bir nemlendirici kullanmalıyız. Özellikle kıvırcık kıl yapısına sahipseniz derinizde kıl batıklarına rastlayabilirsiniz. Bu kıl batıkları enfeksiyona da yol açmaktadır. Bu yüzden tıraş esnasında hijyene çok önem vermeniz gerekiyor. Alkol içeren after – shave losyonlardan uzak durmalı ve aldığınız cilt bakım ürünlerinin içeriğine dikkat etmelisiniz.

Erkeğiz diye epilasyon yaptıramayacak mıyız?

Günümüzde epilasyon sadece kadınlara yapılır tabusu yıkıldı ve biz erkekler için de epilasyon salonları kuruldu. Özellikle boyun, sırt ve göğüs kıllarınızdan kurtulmak istiyorsanız hiç çekinmeden dermatologların yolunu tutabilirsiniz.

Cildinizde akne probleminiz varsa peeling ürünlerini denemeli ve haftada 1 kere uygulamalısınız. Peeling, hafif soyularak derinin atılmasını ve alttan yeni sağlıklı bir derinin gelmesini sağlayarak sizi bebeksi bir cilde kavuşturacak.

Evet, biz erkekler daha geç yaşlanıyoruz. Fakat şu bir gerçek ki bakım yapılmamış bir erkek cildi ile bakım yapılmış bir cilt asla bir olamaz. Her ne kadar geç yaşlansak bile hayat koşulları, sürekli dışarıda olma gibi faktörler cildinizin soluk ve yaşlı görünmesine neden olabilir. Bu yüzden günlük yaptığınız sakal tıraşınız da bile alkol ve mentol içermeyen tıraş kremlerini tercih etmelisiniz. Unutmadan söylemek istiyoruz. Tıraşınızı mutlaka kıllarınızın yönüne göre yapmalı ve tıraş bıçağınızı haftada bir değiştirmelisiniz. Böylece cilt daha az tahriş olacak ve kendini daha çabuk yenileyecektir.

Erkekler için cilt bakım önerileri hakkında bilgiler sunduğumuz yazımızın sonlarına doğru gelirken, bu konuda son derece sade ve açıklayıcı olmaya çalıştık. Sitemizde yer alan;

gibi sitemizde yayınlanan en son konulardan anında haberdar olmak için, Facebook ve diğer sosyal medya platformlarından bizi takip edebilir, konu ile ilgili görüşlerinizi yorumlar bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz. 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu