Güzellik

Evde Cilt Bakımı Nasıl Yapılır? Evde cilt bakımı yapmanın püf noktaları

Evde Farklı Ciltler İçin Bakım Nasıl Yapılır?

Evde Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Evde cilt bakımı yapmanın püf noktaları nelerdir sorusunun cevaplarını sizler için her yönüyle araştırdık, hazırladık ve tüm alternatifleri ile bir araya getirdik. Cilt bakımı birkaç aşamadan oluştuğu için hepsini sırayla açıklıyoruz.

Evde Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Evde Farklı Ciltler İçin Bakım Nasıl Yapılır?

Siyah Noktalar İçin:

Kadınların en büyük dertlerinden biri olan siyah noktalardan kurtulmak için evde kolayca maskeler hazırlayabilirsiniz. Siyah noktalar için ilk yapmanız gereken yüzünüze buhar uygulayarak gözeneklerin açılmasıdır. Tencerede kaynattığınız suya yüzünüzü 30-35 cm uzakta tutacak şekilde yüzünüzü on dakika kadar bekletin. Başınızın üzerine havlu koyarak hava akımını engelleyerek buharın cildinize daha doğru temas etmesini sağlayabilirsiniz. Buharla gözenekleriniz açıldıktan sonra siyah noktalarınızı temizleyebilirsiniz, temizledikten sonra soğuk suyla yüzünüzü yıkayabilirsiniz. Bununla beraber, haftada 1 uygulayabileceğiniz limonlu yoğurt maskesiyle siyah noktalarınızı azaltabilirsiniz.

1 kase yoğurdun içine 1 adet limonun suyunu sıkın ve karıştırın. Limonlu yoğurdu gözlerinize gelmeyecek şekilde yüzünüze sürün. Sürmüş olduğunuz maske yavaş yavaş kurumaya başlayacak, 15 dk. sonrasında cildiniz iyice gerilmeye başlayacak. 15 dk. sonunda yüzünüzü bol suyla yıkayarak maskeyi temizleyebilirsiniz.

Kuru Ciltler İçin:

Kuru ciltler için nemlendirici maskeler cildin sağlıklı ve canlı görünmesini sağlamaktadır. Haftada 1 kez cildinizi nemlendirmek amacıyla kolayca yapabileceğiniz bu maske için tek ihtiyacınız olan şeyler 1 yemek kaşığı süt ve 1 adet yumurta sarısı. 1 kâsenin içine 1 yemek kaşığı sütü dökün ve 1 adet yumurta sarısıyla iyice karıştırın. Karıştırdıktan sonra maskeyi göz çevrenize gelmeyecek şekilde yüzünüze sürün ve ardından yüzünüzü ince bir tülle örtün. Maskeyi tülle beraber yüzünüzde 15 dk. kadar tutun, ardından ince bir mendille maskeyi çıkarın. Son olarak ılık suyla yüzünüzü temizleyebilirsiniz.

Yağlı Ciltler İçin:

Sabah ve akşam uygulayabileceğiniz bu elma sirkeli maskeyle cildinizi temizlerken gözeneklerinizi açabilirsiniz. Yapacağınız tek şey 2 yemek kaşığı elma sirkesi ile 2 yemek kaşığı suyu 1 kâsede karıştırmak. Bir pamuğu hazırlamış olduğunuz karışıma değdirerek, göz çevrenize gelmeyecek şekilde yüzünüze sürün. Karışımı yüzünüzde 10 dk. beklettikten sonra ılık suyla temizleyebilirsiniz. Bu karışımı sabah ve akşam kullanmak isterseniz, yüzünüze sürdükten sonra hiç beklemeden ılık suyla yıkayarak da benzer bir sonuca ulaşabilirsiniz.

Evde Cilt Bakımı hakkında bilgiler sunduğumuz yazımızın sonlarına doğru gelirken, bu konuda son derece sade ve açıklayıcı olmaya çalıştık. Sitemizde yer alan;

gibi sitemizde yayınlanan en son konulardan anında haberdar olmak için, Facebook ve diğer sosyal medya platformlarından bizi takip edebilir, konu ile ilgili görüşlerinizi yorumlar bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz. 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu