Yaşam

IMDB’si En Yüksek Netflix Filmleri

IMDB'si En Yüksek Netflix Filmleri

Netflix, birbirinden güzel filmleri bünyesinde barındıran dev bir platform.. Film izlemeye karar verdiniz fakat hem zamanınız boşa gitsin istemiyorsunuz  hem de hafızanızda iz bırakan film olsun diyorsanız bu yazımız tam olarak size göre.

İşte, IMDB puanlarına göre sıraladığımız en iyi Netflix filmleri öneri listemiz:

1-DÖVÜŞ KULÜBÜ- FİGHT CLUB 1999- İMDB PUANI 8.8

Oyuncu kadrosunda: Brad Pitt, Edward Norton, Helena Bonham Carter,Meat Loaf

Tür: Suç,Gerilim,Dram

Film Konusu : Jack, yaşamın monotonluğundan sıkılmış bir ofis çalışanıdır. Kronik uykusuzluk hastalığından şikayetçidir. Psikolojik problemlerinden kurtulmak için grup terapilerine katılır ve burada hayatını etkileyecek olan Tyler Durden ile tanışır.Dövüş kulübü izleyebileceğiniz en iyi kült filmlerdendir.

2-YEDİ – SEVEN 1995 – İMDB PUANI 8.6

Oyuncu kadrosunda: Brad Pitt, Morgan Freeman, Gwyneth Paltrow

Tür: Suç,Gerilim,Gizem

Film Konusu: Bu filmde bir seri katil yedi ölümcül günahı işleyenleri kendine özgü değişik yöntemlerle öldürüyor. Yedi filmi bu seri katilin peşinde olan iki polis şefinin hikayesini işliyor. Oldukça sürükleyici ve şaşırtıcı finaliyle izleyenleri kendine hayran bırakan filmler arasındadır.

3.PARAZİT- PARAZİTE 2019-İMDB PUANI 8.6

Oyuncu kadrosunda: Song KANG-Ho,Lee Sun Kyun,Cho-Yeo-Jeong

Tür: Gerilim,Dram,Komedi

Film Konusu: Filmde, yoksul ve bakımsız bir evde yaşayan Kim ailesinin, zenginlik içinde yaşayan Park ailesinin yanına kurnazlıklarla birer çalışan olarak girmesi ve sonrasında yaşanılanlar konu ediliyor.

4-ZİNDAN ADASI – SHUTTER IZLAND 2010-İMDB PUANI 8.4

Oyuncu kadrosunda: Leonardo DiCaprio,Mark Ruffalo,Ben Kingsley

Tür: Gizem,Gerilim,Sürükleyici

Film Konusu: Bir akıl hastanesinden tehlikeli bir hastanın kaçması üzerine Tedy ve Chuck adında özel olarak görevlendirilmiş iki polis şefi olayın soruşturulması için akıl hastanesine giderler.Burada beklenmedik durumlarla karşılaşırlar.Zindan adası en çok izlenen filmler arasında yer almaktadır.

5-GÖRÜNMEYEN MİSAFİR 2016 – IMDB PUANI 8.1

Oyuncu kadrosunda: Mario Casas, Ana Wagener, Barbara Lennie, Jose Coronado

Tür: Gerilim,Gizem,Sürükleyici

Film Konusu : Varlıklı ve evli bir iş adamı olan Adrian bir otel odasında ölmüş halde olan fotoğrafçı sevgilisinin yanında uyanır. Cinayet şüphelisi olduğu için kendisine güvenilir ve oldukça deneyimli bir avukat tutar.Baştan sona sürükleyici olduğu için keyifle izlenilecek bir film olup oldukça değişik bir sonla finalde izleyiciyi şaşırtmayı başarıyor.

6-UMUDUNU KAYBETME 2006 – İMDB PUANI 8.0

Oyuncu kadrosunda: Will Smith, Thandiwe Newton, Jaden Smith

Tür: Sosyal konulu dram, Samimi, İlham veren

Film Konusu : Chris, işinde sürekli sorunları olan ve maddi sıkıntılar yaşayan bir adamdır.Aynı zamanda iyi bir eş ve iyi bir babadır.Fakat eşi maddi sıkıntılara katlanamaz ve onu terk eder.Oğlu da babada kalır.Hayatın tüm zorlukları üst üste gelir ve baba oğul zor koşullarla yaşam mücadelesi verir. Sadece oğlunun sevgisi babayı güçlü tutar ve yeni kapılar açar.Oldukça etkileneceğiniz bu filmde Will Smith kendi oğluyla oynamaktadır.

7-OYUN – THE GAME 1997- İMDB PUANI 7.7

Oyuncu kadrosunda : Michael Douglas,Sean penn, Deborah Kara Unger

Tür: Gizem,Gerilim,Şaşırtıcı

Film Konusu: Kendi halinde yaşayan bir yatırım bankacısının doğumgününde kardeşinin onu oldukça ilginç bir oyuna davet etmesi sonucu yaşadıkları anlatılmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu