Yaşam

Yüz Peelingi Nedir ve Neden Peelinge İhtiyacınız Var

Peeling Nedir?

Peelingler herkesin dudaklarında. Ama yüz peelinginin ne olduğunu biliyor musun? Evde peeling yapabilir misin? Size söyleyeceğiz!

Yüz Peelingi Nedir
Yüz Peelingi Neden Önemlidir

Peeling nedir?

Peeling, ölü hücrelerin cildinizden ayrılmasını sağlayan bir nevi cilt temizleme işlemidir. Peeling farklı şekillerle uygulanabilir ve buna bağlı olarak farklı isimleri bulunmaktadır. Kimyasal peeling, cilde kimyasal bir solüsyon uygulanarak yapılır. Bu yöntem cildi soymanın yanı sıra derinlemesine temizlenmesini de sağlar.

Neden Bir Peelinge İhtiyacım Var?

Cildimizin doğal olarak bir yenilenme süreci vardır, ancak yaşla birlikte metabolizmamız yavaşladığından bu yenilenme süreci de değişir. Bu nedenle, yaşlandıkça, cildin uygun şekilde yenilenmesini sağlamak için “yardıma” ihtiyacımız olacak.

Peeling sayesinde cildimizi doğru bir şekilde yenileyip, kirleri yok edeceğiz. Ayrıca güneşten kaynaklanan küçük lekeleri de azaltacağız. Ek olarak, cildin parlaklığını ve dokusunu iyileştireceğiz.

Kabuk türleri

Her kişinin cilt tipine ve istenen faydaya göre mekanik ve kimyasal olmak üzere 2 tip cilt peelingi vardır.

Bir mekanik soyma genellikle fiziksel olarak ölü hücreleri uzaklaştırmak için bir sünger, rulo, ya da fırça gibi, bir araç kullanır. Bir kimyasal soyma, diğer taraftan ölü hücreleri çözündürmek alfa ve beta hidroksi asitler gibi kimyasal maddeleri kullanmaktadır.

IsdinceuticsNightPeel , gece rutininizin bir parçası olarak evde kolayca uygulanabilen kimyasal bir yüz peelingidir. Eksfoliye edici özelliklere sahip olmasının yanı sıra, nemlendirilmiş ve yenilenmiş bir cilde kavuşacağınız kolajenin korunmasını da uyarır.

Peeling hangi durumlarda faydalı olabilir?

Cilt probleminiz olsun ya da olmasın, peelingin çok faydalı olabileceği 4 durum vardır:

Düzgün bir cilt tonu arayan kusurları olan insanlar.

Cildini gençleştirmek ve daha aydınlık görmek isteyenler, çünkü ilk katmanı ortadan kaldırarak kırışıklıkların ve parlaklığın artmasına da yardımcı oluyoruz.

Olan kişiler akne veya yağlı cilt cilt geliştirmek için kusurları ergenlerde bu nedenle çok faydalıdır.

Sivilce, kırışıklık veya lekeleriniz yoksa, yaptığınız herhangi bir tedavinin doğru penetrasyonunu sağlamak için peeling de çok faydalıdır, haftada 1 veya 2 kez geceleri peeling yapın, herhangi bir kozmetik ürünün penetrasyonunu artırmanıza yardımcı olur. Ve bu nedenle daha etkili olacaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu